Dlaczego wybrać fotowoltaikę

Inwestycja w fotowoltaikę to dzisiaj nie tylko stopa zwrotu powyżej 10% – to świadoma inwestycja w ochronę środowiska

Inwestuj w fotowoltaikę

Inwestując w system elektrowni fotowoltaicznej nie tylko dbasz o swoje pieniądze, bezpieczeństwo i niezależność, przede wszystkim świadomie troszczysz się o środowisko naturalne w Twojej bezpośredniej okolicy dbając tym samym o naszą planetę.

01.

Środowisko

Inwestuj w fotowoltaikę i dbaj o czyste powietrze w Twojej okolicy. Zmieniaj świat na lepszy, nie korzystaj z paliw kopalnych!

02.

Pieniądze

Gwarantowana stopa zwrotu z inwestycji bez dotacji to 10%. Pomysł tylko ile zyskasz z dotacjami?

03.

Bezpieczeństwo

Twoja wyspa energetyczna zapewni Tobie i Twojej rodzinie niezależność w dostawie prądu a tym samym całego systemu zaopatrzenia w energię

Jeśli jesteś zainteresowany fotowoltaiką a może jeszcze czymś więcej, ale czujesz się zdezorientowany co do wszystkich szczegółów, na które należy zwrócić uwagę, chętnie Ci pomożemy.

Skontaktuj się z nami bez żadnych zobowiązań. Wypełnij niewiążący formularz, a skontaktujemy się z Tobą lub po prostu zadzwoń.

Dlaczego warto wybrać fotowoltaikę? Fotowoltaika to metoda bezpośredniego przekształcania światła w energię elektryczną.

 Od dawna znamy jej zastosowanie w codziennym życiu na małą skalę chociażby w podręcznych kalkulatorach czy w bardziej skomplikowanych technologiach zasilania stacji i pojazdów kosmicznych.

Chociaż czasami panele fotowoltaiczne są mylone ze słonecznymi systemami podgrzewania wody, to fotowoltaika (lub słoneczna PV) działa w inny sposób i służy do wytwarzania energii elektrycznej, a nie ciepła. Energia przetworzonego promieniowania słonecznego może być wykorzystana do ogrzania domu czy wytworzenia ciepłej wody dla jego mieszkańców. Do tego celu wykorzystujemy systemy z pompą ciepła powietrze woda.

Wbrew ogólnemu przekonaniu, panele fotowoltaiczne niekoniecznie wykorzystują bezpośrednie światło słoneczne do ich działania wystarczy trochę rozproszonego promieniowania.

Inwestycja w fotowoltaikę zapewnia energię elektryczną dla budynków nie tylko w długie i słoneczne lenie dni, ale także w dni pochmurne, takie jak miesiące zimowe. Prawdą jest jednak, że wydajność paneli jest wprost proporcjonalna do ilości światła, które pada na nie, stąd im silniejsze słońce, tym wydajniejsza produkcja energy elektrycznej. W zależności od rodzaju instalacji (“samodzielna” czy podłączona do sieci energetycznej) wyprodukowaną energię możemy magazynować albo w akumulatorach albo w sieci i wykorzystywać je w dni, w których instalacja wytwarza mniej prądu.

Szanuj każdy grosz i buduj swoją lepszą przyszłość. Jeżeli masz wątpliwości czy fotowoltaika jest dla Ciebie skontaktuj się z nami, z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.
Wiesław Prugar
Właściciel
0
nie trać pieniędzy
0
produkuj kW
pl_PL
small_c_popup.png

Skontaktuj się z nami

Napewno znajdziemy właściwe rozwiązanie