Co to jest pompa ciepła?

Pompy ciepła wykorzystują energię z gruntu, słońca, wody gruntowej i powietrza.

Zasada działania

Pompy ciepła wykorzystują energię z gruntu, słońca, wody gruntowej i powietrza. Tym samym zmniejszają one zużycie paliw kopalnych, oszczędzają cenne zasoby naturalne i ograniczają szkodliwą dla klimatu emisję dwutlenku węgla.

Kolejna zaleta: większość pomp ciepła Viessmann posiada funkcję „active cooling“ i „natural cooling“. Oprócz klasycznego zastosowania jako źródło ciepła w chłodne dni, latem zapewniają one przyjemny chłodny klimat pomieszczeń.

Idealne do zastosowania w nowym budownictwie i w obiektach modernizowanych: pompy ciepła Viessmann można stosować w połączeniu z instalacjami fotowoltaicznymi oraz istniejącym już ogrzewaniem olejowym bądź gazowym. Tym samym każdy inwestor i właściciel nieruchomości może zrealizować instalację zgodnie z własną koncepcją.

Pompy zasilane energią fotowoltaiczną

Domy do swej pracy wykorzystują energię elektryczną, którą pozyskując z elektrowni fotowoltaicznej możesz produkować za darmo. Dzięki takiemu hybrydowemu rozwiązaniu zapewnisz sobie darmową energię dla Twojego domu.

Prostota

Ciepło czynnika zewnętrznego pompa zamienia na ciepło dostarczone do wnętrza domu.

Efektywność

Pompy potrafią podgrzać czynnik grzewczy do 65°C an nawet do 65°C.

Niezawodność

Proste, niezawodne rozwiązania zapewniają długotrwałą pracę urządzenia.

Prosta zasada, efektywne działanie

Zasadę działania pompy ciepła można porównać do odwróconej zasady działania lodówki. W przypadku lodówki ciepło jest odprowadzane ze środka na zewnątrz. Pompa ciepła działa dokładnie odwrotnie. Ciepło z powietrza lub gruntu jest wprowadzane przez system grzewczy do pomieszczeń mieszkalnych. W celu zwiększenia temperatury następuje sprężenie pary czynnika chłodniczego, tak by temperatura była wystarczająco wysoka dla ogrzewania i podgrzewu wody użytkowej. Pompa Vitocal 350-G osiąga przy tym temperaturę do 72°C, Vitocal 300-A i Vitocal 350-A – do 65°C. Dzięki temu pompy te można zastosować również przy modernizacji, aby uzyskać odpowiednio wysoką temperaturę wody na zasilaniu w celu ogrzania pomieszczenia mieszkalnego przez grzejniki radiatorowe.

Certyfikowany instalator

pl_PL
small_c_popup.png

Skontaktuj się z nami

Napewno znajdziemy właściwe rozwiązanie